HISTORIA
Perła klasycystycznej architektury

Budynek przy ul. Żydowskiej 15 wybudowany został w obrębie średniowiecznych murów miasta. Pracami nad jego wzniesieniem kierował Alfred Grotte (1872-1944), architekt królewski i profesor Królewskiej Szkoły Rzemiosł Budowlanych w Poznaniu, a dokumentację fotograficzną sporządził Salomon Jaffé.

Wyjątkowość projektu polega na wkomponowaniu budynku w ogród-dziedziniec, który stwarzał niemal luksusowe warunki życia w tej intensywnie zabudowanej dzielnicy. Na parterze mieściła się sala modlitwy wraz z biblioteką, a w tylnym skrzydle zaplecze kuchenne. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowanych było kilkadziesiąt pokoi dla pensjonariuszy fundacji.

Zabytkowa elewacja frontowa
wraz z dziedzińcem
HISTORIA
Urok historycznego entourage

Niegdyś – w średniowieczu – ul. Sukiennicza, a obecnie ul. Żydowska urzeka niezwykłym kolorytem niewielkich kamieniczek, w których mieszczą się restauracje, puby i kawiarenki.

Na najbliższe lata zaplanowano działania związane z rewitalizacją ulicy co, głęboko wierzymy, uczyni ją jednym z najważniejszych centrów poznańskiej gastronomii i magnesem dla turystyki.

Inicjatywa miejska
Praca – most między rzeczywistością a marzeniami

Uważamy, iż działalność biznesową warto łączyć z aktywnością na rzecz lokalnych społeczności. Dlatego planujemy wyjść z oddolną inicjatywą, której skutkiem będzie jeszcze piękniejsza Żydowska – według nas, jedna z najbardziej klimatycznych ulic poznańskiej starówki.

Inicjatywa miejska
Exegi monumentum

Kto może coś zmienić? My możemy i Wy też. Zachęcamy i zapraszamy – zróbmy razem coś trwałego, coś niesamowitego.

leaves
Kontakt
Pozostańmy w kontakcie
Napisz do Nas